szkolenie z oklejania aut

Jak przebiegają szkolenia z oklejania aut?

Nauka oklejania samochodów może odbywać się na własną rękę, metodą prób i błędów, a także pod okiem profesjonalistów – ten drugi sposób jest znacznie bardziej wydajny, gdyż pozwala w ciągu zaledwie kilkudniowego szkolenia opanować szereg praktycznych umiejętności.

Na czym polega szkolenie z oklejania aut?

szkolenie z oklejania aut
W celu uzyskania najwyższej efektywności szkolenia mają ściśle zaplanowane harmonogramy i nastawione są na zdobycie praktycznych zdolności, takich jak postępowanie z różnymi rodzajami folii albo jej cięcie i przygotowanie do aplikacji. Podczas szkolenia, zarówno podstawowego, jak i zaawansowanego, pierwszy etap to blok teoretyczny. Obejmuje on informacje na temat całej procedury oklejania pojazdu – od rozmowy z klientem, przez wykonanie wizualizacji, po przygotowanie do samej aplikacji. Istotne jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa podczas pracy, zdobycie informacji o parametrach fizycznych folii, okresach gwarancyjnych, etapach przygotowania powierzchni do aplikacji i rodzajach stosowanych narzędzi. W bloku teoretycznym przekazane są wszystkie informacje, które później przydają się podczas zajęć praktycznych, a także już podczas samodzielnej organizacji pracy na własnym aucie lub pojazdach klientów. Wszystkie zastosowane podczas szkolenia techniki są najpierw omawiane.

szkolenie z oklejania aut
Po bloku teoretycznym przychodzi czas na praktykę, czyli samodzielne oklejanie pojazdu. To bardzo ważny etap. Podstawową umiejętnością, jaką zapewnia szkolenie z fachowego oklejania aut, jest opanowanie technik raklowania – nazwa pochodzi od podstawowego narzędzia używanego do aplikacji folii, plastikowej płaskiej łopatki – która będzie różna dla folii o odmiennych parametrach oraz powierzchni płaskich i trójwymiarowych. Opanowawszy podstawy, kursant powinien nauczyć się samodzielnie aplikować folię na dużych powierzchniach, takich jak dach pojazdu czy maska. W segmencie szkolenia, który skupi się na szczegółach, istotne jest wykańczanie narożników oraz oklejanie przetłoczeń – wymaga to największej wprawy, dlatego na tym etapie praktyczna część skupia się najbardziej. Ostatni etap szkolenia powinien obejmować aplikacje folii w miejscach trudno dostępnych, techniki wykorzystywane podczas końcowej obróbki oraz utrwalania zaaplikowanej folii, w tym obróbkę termiczną.

Warto wspomnieć, że rolą tego jest także łączenie różnych rodzajów i kolorów folii na jednej powierzchni. W celu skutecznej nauki podczas kursu trzeba wielokrotnie powtarzać nowe umiejętności, aby utrwaliły się one i stały się nawykami. W podsumowaniu kursant powinien otrzymać informacje o najczęstszych błędach i sposobie ich poprawy.

Przewiń na górę