Nautralizacja zapachów w dusznych pomieszczeniach

W dziedzinie handlu jest kilka takich sklepów, które sprawiają iż nie jest przyjemnie do nich wchodzić, bowiem w ich wnętrzu rozchodzi się niezbyt przyjemna woń. Przykładem takich sklepów są te z odzieżą używaną czyli popularne lumpeksy. Nie pachnie w nich zbyt przyjemnie.

Kiedy może przydać się neutralizacja zapachów?

Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt iż wszystkie ubrania muszą przejść specjalny proces przed sprzedażą – spryskiwane są one specjalnymi sprayami, które mają za zadanie zabić wszelkie robactwo – pchły a także odkazić. Jednostkowo na ciuchu nie zawsze jesteśmy w stanie go wyczuć. Jednak wchodząc do sklepu – szczególnie małego, gdzie zapach jest mocno skoncentrowany przykra woń uderza nas na przysłowiowe dzień dobry. Pracownicy oraz właściciele zdają sobie doskonale sprawę z takiego stanu rzeczy, jednak małe odświeżacze żelowe, które są stawiane na grzejnikach czy innych „strategicznych” miejscach nie przynoszą zamierzonych zmian. Są też osoby, które inwestują w elektroniczne odświeżacze powietrza. Można je ustawić tak, aby włączały się do pięć, piętnaście albo dwadzieścia pięć minut. Dzięki temu praktyczna neutralizacja zapachów w sklepach staje się zdecydowanie bardziej skuteczna. Przede wszystkim dlatego, że na wejściu nie ma już takiego odoru. To sprawia iż klient jest w stanie spędzić w tym sklepie zdecydowanie więcej czasu.

Podobne myki stosują sklepy sprowadzające towar z dalekiego wschodu. Kompozycje zapachowe są dobierane bardzo ostrożnie, bowiem te produkty mają bardzo specyficzną woń. Aromatyzacja takiego sklepu jest kluczem do jego sukcesu i być lub nie być na rynku. Warto zaznaczyć, że aromamarketing zatacza coraz szersze kręgi i staje się coraz bardziej popularny. Na wielką skalę jest on używany przede wszneutralizacja zapachówystkim w supermarketach a także w galeriach handlowych – szczególnie poprzez ekskluzywne marki, zachęcając klienta do zakupów. W miłej i przyjaznej atmosferze zdecydowanie lepiej wybiera się towary a także łatwiej wydaje pieniądze. Marketing zapachowy staje się już koniecznością. Psychologowie oraz socjologowie bardzo mocno zwracają uwagę handlowców oraz specjalistów od marketingu na kierowanie się zmysłem węchu przez ludzi. W miejscach, gdzie zapach nie należy do najprzyjemniejszych czasami samo wietrzenie nic nie daje, co jednak nie oznacza, że otwarcie okna przynajmniej raz na godzinę jest czymś zbędnym.

Klient jest najw
ażniejszym ogniwem, dlatego tez należy zadbać o to, by w sklepie czuł się komfortowo. W innym wypadku powodzenie w biznesie wisi na bardzo cienkim włosku, bo ludzki nos nie kłamie.

Przewiń na górę